Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 6 x 3 m

Nejnovější trend pro zimní zakrytí bazénu a výborná alternativa klasického zastřešení. Nafukovací polštář na bazén s velkou nosností, voda odtéká a sníh sklouzává bokem, u zapuštěných bazénů pod polštářem nezamrzá voda. Možnost použití jako krycí plachty. celý popis

Hodnocení produktu: Hvězda neyvyplněná Hvězda neyvyplněná Hvězda neyvyplněná Hvězda neyvyplněná Hvězda neyvyplněná 0 hodnocení, recenze ověřujeme Hvězda vyplněná
13 268 Kč s DPH

Chcete lepší cenu? i

x

Bonusový program pro registrované zákazníky

Slevy při nákupu:

Do 10 000,- Kč sleva 1%
Nad 10 000,- Kč sleva 2%
Nad 30 000,- Kč sleva 3%
Nad 50 000,- Kč sleva 5%
Plus Mínus
Ihned k odeslání Kód: ES396
K tomuto produktu
Doprava zdarma

Zařazen v: Zazimování bazénu, Plachty na bazén, Zimní plachty, Bazénové polštáře

Potřebujete více informací? (po - pá 8 - 16 hod)

Telefon Brno  515 915 058

Telefon Praha 210 311 711

Bazénový polštář Trend pro bazény ovál 6 x 3 m

Bazénové polštáře jsou nejnovějším trendem pro zimní zakrytí bazénů. Jako ochrana bazénu na zimu jsou skvělou alternativou klasického zastřešení bazénu. Na rozdíl od zastřešení není potřeba u polštářů budovat kolem bazénu speciální kolejnice, navíc po zimě můžete polštář uskladnit v garáži, což se zastřešením půjde jen těžko. Na nafouknutý polštář může napadnout i metr sněhu a není potřeba jej odhrnovat.

Nafukovací polštář Trend je vhodný k zimnímu i letnímu zakrytí bazénu. Polštář je určen pro zapuštěné bazény všech konstrukcí. Lze jej také použít na nadzemní bazény s ocelovou nebo plastovou stěnou (u těchto bazénů však dochází k značnému úniku tepla, i přes použití polštáře)

Bazénové polštáře nejsou vhodné pro nafukovací bazény. Nafouknutím polštáře na bazénu vzniká na horní straně kopule, po které sklouzne sníh, dešťová voda a případné nečistoty mimo bazén. Vzduchová vrstva zároveň izoluje vodu před únikem tepla.

Máte nějaké otázky ohledně bazénových polštářů? Zkuste naši poradnu ZDE.

Video


Technické vlastnosti bazénového polštáře

Polštář je vyrobený z extrémně pevné textilní PVC fólie v modré barvě o tloušťce 0,6 mm ve dvou vrstvách, tedy celkově 1,2 mm. Dvě vrstvy PVC folie jsou po obvodu ultrazvukově svařeny, čímž vzniká vnitřní prostor pro nafouknutí polštáře. Po obvodu zůstává nenafouknutý 7 cm límec, který je opatřený každých 50 cm oky pro uchycení polštáře kolem bazénu. Folie použitá k výrobě polštářů je UV stabilní a odolná mrazu. Vzduchový polštář je odolný chlorovým přípravkům v bazénu do obsahu 0,5 mg/l (standardní množství chloru v bazénu). Polštáře lze použít i pro bazény se slanou vodou.

Pozor na šokovou chloraci bazénové vody. Polštář se chová stejně jako bazénové folie. Častým přechlorováním bazénu může dojít ke ztrátě barevnosti a v extrémních případech i k destrukci samotného materiálu.

Detail límce bazénového polštáře Trend

Rozměr bazénového polštáře

K rozměru oválného bazénu 6 x 3 m jsou automaticky ve výrobě přidány 3% + 30 cm. Tato rezerva slouží pro smrštění fólie polštáře při nafouknutí. Takže konečná šířka polštáře je součtem vnitřní šířky bazénu 3 m + 0,09 m (3% navýšení) + 0,3 m (vč. límce 7 cm límce po celém obvodu). Konečná délka polštáře je součtem vnitřní délky bazénu 6 m + 0,18 m (3% navýšení) + 0,3 m (vč. límce 7 cm límce po celém obvodu).

Celkový rozměr dodaného polštáře tak bude 6,48 x 3,39 m. Po obvodu bude přibližně 33 ok.

Váha vzduchového polštáře Trend 6 x 3 m je 23,4 kg.

Bezpečnost bazénového polštáře

Do bazénu zakrytého polštářem nic nespadne. Díky kompletnímu zaplnění prostoru bazénu a velkému objemu vzduchu je nosnost polštáře několik stovek kilogramů. Není potřeba se bát, že děti nebo domácí zvířata spadnou do bazénu, což je problém zejména brzy z jara, kdy už není led dostatečně tlustý.

Bezpečnost a nosnost bazénového polštáře

Ochrana technologie a folie

Voda v zapuštěném bazénu pod polštářem nezamrzá (platí pro zapuštěné bazény). Velké střídání teplot (mráz/slunce) poškozuje bazénovou folii i prvky osazené ve stěnách. Při teplotních rozdílech dochází k předčasné degradaci plastů, čímž se snižuje jejich životnost. Bazénové prvky chráněné polštářem mají po celou zimu stabilní teplotu a nedochází k jejich opakovanému roztahování a smršťování. Díky tomu je jejich životnost řádově delší než u folie a prvků, na které působí mráz.

Údržba bazénu po zimě

Polštář vytváří nad vodou v bazénu neprůhlednou vrstvu. Když je ve vodě tma, tak v ní nerostou řasy. Na jaře stačí bazén dopustit vodou, přidat chemii a můžete se koupat. Žádné zdlouhavé vypouštění a čištění dna a stěn.

Ochrana bazénu v zimě

Položení polštáře na bazén

Pro osazení bazénového polštáře stačí z bazénu odpustit maximálně 40 cm vody. Polštář položíte na odpuštěný bazén ventilem nahoru. Polštář je potřeba před nafouknutím uchytit kolem bazénu gumovým lankem, nebo pomocí gumových pavouků. Pak můžete začít polštář nafukovat pomocí kompresoru na potřebnou výšku. Vnitřní průměr ventilu je cca 32 mm, použít lze níže doporučenou ruční pumpu Intex Quick-Fill nebo vysavač Kärcher. Nafoukněte tak, aby objem polštáře vyplnil prostor odpuštěné vodní hladiny a zároveň aby límec pro uchycení lícoval z horní hranou bazénu.

Kompresor, lanko, ani pavouk nejsou součástí balení.

Návod k instalaci a použití bazénového polštáře najdete ZDE.

Ukotvení bazénového polštáře do země

K tomuto produktu můžete potřebovat

Upevňovací materiál, kterým můžete polštář upevnit k okolní zemině, betonu, dřevu apod. Zároveň uvádíme odkaz na ruční pumpu, kterou lze použít pro nafouknutí. Doba nafukování touto pumpou, která záleží na velikosti polštáře, je přibližně 5 až 20 minut.

Zakrytí bazénu po celý rok

Vzduchový polštář Trend je perfektní pomůckou pro zazimování bazénu. Bazén ochráníte před mrazem a sněhem. Zároveň při tání sněhu a při dešti nevzniká uprostřed bazénu louže plná listí a nečistot jako u klasických zimních plachet. Na jaře není potřeba nic odčerpávat. Vzhledem k objemu vzduchu v nafouknutém polštáři dokáže toto zakrytí udržet velkou vrstvu sněhu. Naopak sníh pomůže k lepší izolaci, takže voda v zapuštěném bazénu nezamrzne ani v zimě.

V létě stačí polštář jen mírně nafouknout a nechat jej plavat na vodní hladině. Vzduchová vrstva velmi dobře izoluje, a tím zabraňuje úniku tepla z bazénu. Vyfouknutý polštář lze navinout na klasický naviják na bazénové plachty a používat jej jako letní krycí plachtu.

Podobné produkty

Další oválné polštáře jiných rozměrů, případně možnost vyrobení přímo na míru dle zadaného průměru.

Bazénový polštář TREND pro oválné bazény na míru - modrý

Video
Doprava zdarma
Bazénový poštář Trend ovál na míru

Polštář vyrobíme na libovolný rozměr bazénu. Po zadání rozměru uvidíte cenu

Výroba 2 - 3 týdny
  620 Kč

Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 4,5 x 2,5 m

Video
Doprava zdarma
Bazénový polštář TREND 4,5 x 2,5 m

Ochrana bazénu v zimě prodlouží jeho životnost. Navíc jarní údržba je pak hračkou

Ihned k odeslání
  8 570 Kč

Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 5 x 3 m

Video
Doprava zdarma
Bazénový polštář TREND 5x3 m

Ochrana bazénu v zimě prodlouží jeho životnost. Navíc jarní údržba je pak hračkou

Ihned k odeslání
  11 159 Kč

Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 5,5 x 3,7 m

Video
Doprava zdarma
Bazénový polštář TREND 5,5x3,7 m

Ochrana bazénu v zimě prodlouží jeho životnost. Navíc jarní údržba je pak hračkou

Ihned k odeslání
  14 811 Kč

Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 7 x 3 m

Video
Doprava zdarma
Bazénový polštář TREND 7x3 m

Ochrana bazénu v zimě prodlouží jeho životnost. Navíc jarní údržba je pak hračkou

Ihned k odeslání
  15 377 Kč

Bazénový polštář TREND pro oválný bazén 7,3 x 3,7 m

Video
Doprava zdarma
Bazénový polštář TREND 7,3x3,7 m

Ochrana bazénu v zimě prodlouží jeho životnost. Navíc jarní údržba je pak hračkou

Ihned k odeslání
  19 415 Kč

Informace o dopravě a platbě

Zboží zasíláme přepravními službami DPD (129 Kč), GLS (112 Kč) a Fofr (150 Kč). Zboží je možné po předchozí objednávce vyzvednout osobně v našich skladech v Praze a v Brně.

Pokud objednáte zboží nad 2 500 Kč, dopravné máte ZDARMA.

Platbu můžete provést na dobírku (35 Kč), online platební kartou nebo převodem z účtu. U přepravní služby DPD a GLS lze při doručení zboží platit kartou. V našich provozovnách lze platit hotově i platební kartou.

K výše uvedeným cenám nikdy neúčtujeme další příplatky za rozměrné nebo těžké zboží.

Detailní informace o doručovacích metodách a kontaktech naleznete v sekci Vše o nákupu.


Obnovuji