Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace. Informace o ochraně osobních údajů najdete zde. Souhlasím

Bazénová poradna

Napsat dotaz

Jak správně změřit bazénový polštář

Základem úspěchu při nákupu bazénového polštáře je jeho správné zaměření. V článku najdete návod, jak správně bazénový polštář zaměřit na libovolný bazén.

Bazénový polštář ve standardním provedení - zaměření

Změřte vnitřní rozměr bazénu šířka/délka (případně průměr). Zadané rozměry polštáře budou ve výrobě zdarma a automaticky navýšeny o 3%(důvodem je smrštění plachty při nafouknutí). Standardně dodávané polštáře jsou po obvodu vždy osazeny límcem o šířce 7 cm. U standardního polštáře stačí zadat vnitřní rozměr bazénu. Ve výrobě budou tyto rozměry zdarma a automaticky navýšeny o 3% a bude k nim přidán límec o šířce 7 cm.

Jaká bude výsledná velikost vyrobeného polštáře?

Například, když zadáte rozměr polštáře 7 x 3,5m, tak celkový rozměr vyrobeného polštáře s límcem i navýšením o 3% bude 7,35 x 3,75 m.

Pozor, s 3% navýšením rozměru nelze počítat jako s větším rozměrem. Ta 3% se opravdu spotřebují pro deformaci při nafouknutí polštáře.

Standardní provedení polštáře je vhodné pro bazény s ocelovou stěnou, nebo plastové a betonové bazény bez lemu. Pokud máte kolem bazénu lem nebo dlažbu, pak je vhodnější polštář s větším přesahem - popis zaměření níže.

Zaměření bazénového polštáře

Bazénový polštář s přesahem - zaměření

Pokud chcete zakrýt polštářem i bazénový lem, nebo jinou hranu bazénu, pak je potřeba objednat větší polštář s přesahem. K vnitřnímu rozměru bazénu připočítejte potřebný přesah na šířku i na délku.

Zadané rozměry polštáře budou ve výrobě zdarma a automaticky navýšeny o 3% (důvodem je smrštění plachty při nafouknutí). Standardně dodávané polštáře jsou po obvodu vždy s límcem o šířce 7 cm po celém obvodu.

Jaká bude výsledná velikost vyrobeného polštáře s přesahem, límcem a s 3% navýšením?

Příklad:

Bazén má vnitřní rozměr 7 x 3,5 m.

Bazénový lem má 30 cm (na každou stranu).

Celkový rozměr plochy, kterou potřebujete zakrýt, je 7,6 x 4,1 m (tuto velikost polštáře budete objednávat).

Výsledná výrobní velikost polštáře bude:

Délka: 7,6m + 0,23m (3% navýšení) + 0,14 m (7 cm límec na každou stranu) = 7,97m

Šířka: 4,1 m + 0,12m (3% navýšení) + 0,14 m (7 cm límec na každou stranu) = 4,36 m

Pozor s 3% navýšením rozměru nelze počítat jako s větším rozměrem. Ta 3% se opravdu spotřebují pro deformaci při nafouknutí polštáře.

Bazénový polštář s přesahem

I přes přidaná 3% k velikosti polštáře může dojít při nafukování ukotveného polštáře na bazénu k jeho deformaci, která je způsobená zvětšováním objemu polštáře (uprostřed má o něco menší šířku než na krajích). Pokud chcete zakrýt i tuto deformaci, pak je potřeba přidat k délce i šířce polštáře 10 - 15 cm navíc.


Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji