Bazénová poradna

Napsat dotaz

Jak správně změřit bazénový polštář

Základem úspěchu při nákupu bazénového polštáře je jeho správné zaměření. V článku najdete návod, jak správně bazénový polštář zaměřit na libovolný bazén.

Bazénový polštář ve standardním provedení - zaměření

Změřte vnitřní rozměr bazénu max. šířka/max. délka (případně průměr). Zadané rozměry polštáře budou ve výrobě zdarma a automaticky navýšeny o 3% + 30cm (důvodem je smrštění plachty při nafouknutí a obvodový límec). Standardně dodávané polštáře jsou po obvodu vždy osazeny límcem o šířce 7 cm. U polštáře na míru, tak stačí zadat vnitřní rozměr bazénu. Ve výrobě budou tyto rozměry zdarma a automaticky navýšeny o 3% a bude k nim přidáno 30 cm (vč. límce).

Jaká bude výsledná velikost vyrobeného polštáře?

Například, když zadáte rozměr polštáře 7 x 3,5m, tak celkový rozměr vyrobeného polštáře včetně límce bude 7,51 x 3,9 m.

Pozor, s navýšením rozměru 3% + 30 cm nelze počítat jako s větším rozměrem polštáře. Ta 3% + 30 cm se opravdu spotřebují pro deformaci při nafouknutí polštáře a jeho ukotvení.

Standardní provedení polštáře je vhodné pro bazény s ocelovou stěnou, nebo plastové a betonové bazény bez lemu. Pokud máte kolem bazénu lem nebo dlažbu, pak je vhodnější polštář s větším přesahem - popis zaměření níže.

Zaměření bazénového polštáře

Bazénový polštář s přesahem - zaměření

Pokud chcete zakrýt polštářem i bazénový lem, nebo jinou hranu bazénu, pak je potřeba objednat větší polštář s přesahem. K vnitřnímu rozměru bazénu připočítejte potřebný přesah na šířku i na délku.

Zadané rozměry polštáře budou ve výrobě zdarma a automaticky navýšeny o 3% + 30 cm (důvodem je smrštění plachty při nafouknutí a obvodový límec). Dodávané polštáře jsou po obvodu vždy opatřeny límcem o šířce 7 cm po celém obvodu.

Jaká bude výsledná velikost vyrobeného polštáře s přesahem, a s 3% + 30 cm navýšením?

Příklad:

Bazén má vnitřní rozměr 7 x 3,5 m.

Bazénový lem má 30 cm (na každou stranu).

Celkový rozměr plochy, kterou potřebujete zakrýt, je 7,6 x 4,1 m (tuto velikost polštáře budete objednávat).

Výsledná výrobní velikost polštáře bude:

Délka: 7,6m + 0,23m (3% navýšení) + 0,3 m (vč. límce 7 cm límce po celém obvodu) = 8,13 m

Šířka: 4,1 m + 0,12m (3% navýšení) + 0,3 m (vč. límce 7 cm límec po celém obvodu) = 4,52 m

Pozor, s navýšením rozměru 3% + 30 cm nelze počítat jako s větším rozměrem polštáře. Ta 3% + 30 cm se opravdu spotřebují pro deformaci při nafouknutí polštáře a jeho ukotvení.

Bazénový polštář s přesahem


Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji