Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace. Informace o ochraně osobních údajů najdete zde. Souhlasím

Solární plachta obdélník 12 x 6 m 360 mikronů černá

Dlouhodobě nedostupný. Informovat e-mailem o dostupnosti

Vzhledem k obrovské poptávce a přetížení výroby je dočasně pozastavena výroba solárních plachet 180-360 mikronů. Odložte, prosím, nákup na pozdější týdny. Děkujeme za pochopení.

Solární plachta obdélník 12 x 6 m 360 mikronů v černé barvě

Solární plachtu doporučujeme pro venkovní i vnitřní bazény. U venkovního bazénu solární plachta zamezuje odpařování nahřáté vody a šetří bazénovou chemii. Solární plachta položená na hladině dokáže pomocí sluníčka ohřát vodu v bazénu přes den o 5 - 7°C. Tento fakt je častou polemikou. Nahřívá, nebo nenahřívá? Solární plachty prodáváme přes dvacet let a z praxe můžu zodpovědně říct, že plachta vodu v bazénu opravdu nahřeje.

Vnitřní bazény, které mají častý problém s vlhkostí se bez zakrytí hladiny nezaobejdou. I zde pomůže solární plachta, která sníží odpařování až o 80%. Takže náklady na odvlhčení prostoru budou taky mnohem nižší.

Video


 • Barva solární plachty: černá
 • Materiál: PE 360 mic
 • Svařování: horkým vzduchem
 • Rozměr: 12 x 6 m
 • Rozměrová odchylka: 3 - 5%
 • Stříhání na bazénu: Ano - běžné nůžky

Jak položit solární plachtu na bazén

Solární plachty pokládejte na vodní hladinu bublinkami dolů. Když potřebujete plachtu zastřihnout na přesný rozměr, nebo tvar, tak nechte plachtu položenou na hladině. Po nahřátí se plachta srovná. Pak můžete nůžkami plachtu zastříhnout na potřebný tvar, či rozměr.

Solární plachta - bazénové chemie a teplota vody

Při používání solární plachty je potřeba dbát na vyvážené pH v rozmezí 6,8 - 7,4. Pokud používáte pro úpravu vody chlorové přípravky, tak obsah chloru v bazénu nesmí přesáhnout 0,5 mg/l. Při přechlorování bazénu dochází k degradaci materiálu, což se následně projevuje splasknutím bublinek, nebo odlupováním horní čočky na bublinkách.

Důležité upozornění při použití solární plachty!

 • Nestoupejte na plachtu na bazénu - plachta má malou nosnost
 • Nepokládejte plachtu na bazén, pokud není okolí bazénu oplocené nebo jinak zajištěné proti vstupu
 • Zamezte dětem bez dozoru ve vstupu do okolí bazénu zakrytého plachtou
 • Neplavte v bazénu, na kterém je solární plachta
 • Před použitím bazénu odstraňte plachtu z celé vodní plochy
 • Chraňte plachtu před nadměrným působením bazénové chemie – zejména chlorovým šokem
 • Na konci koupací sezony uskladněte plachtu v suchém a temperovaném prostoru /nesmí zmrznout /
 • Solární plachta neslouží jako bezpečnostní plachta na bazén, ale jako prostředek pro udržení tepla ve vodě

Navijáky na solární plachty

Pro práci s plachtou doporučujeme používat naviják. Jedná se o otočnou teleskopickou tyč, která je umístěná na (většinou nerezových) stojanech. Ty mohou být různého druhu, např. s kolečky pro možnost pojezdu, volně stojící, anebo určené na pevné přišroubování k podkladu. Plachta se k teleskopické tyči uchytí pomocí popruhů (součást navijáku) a otáčením kliky nebo kola se postupně navíjí nebo odvíjí na bazén. Toto použití má 2 velké výhody - prodlužujete životnost plachty, která se nešpiní a neničí taháním po zemi, a obsluha je mnohem jednodušší, i velké plachty zvládne 1 osoba.

Zde naleznete všechny bazénové navijáky, níže pak uvádíme ty nejžádanější:

Ihned k odeslání
5 879 Kč
Ihned k odeslání
6 625 Kč
Ihned k odeslání
5 754 Kč
Ihned k odeslání
6 349 Kč
Ihned k odeslání
8 954 Kč
Ihned k odeslání
8 846 Kč

Informace o dopravě a platbě

Zboží zasíláme přepravními službami DPD (99 Kč), GLS (99 Kč) a Fofr (110 Kč). Zboží je možné po předchozí objednávce vyzvednout osobně v našich skladech v Praze a v Brně.

Pokud objednáte zboží nad 2 500 Kč, dopravné máte ZDARMA.

Platbu můžete provést na dobírku (30 Kč), online platební kartou nebo převodem z účtu. U přepravní služby DPD a GLS lze při doručení zboží platit kartou. V našich provozovnách lze platit hotově i platební kartou.

K výše uvedeným cenám nikdy neúčtujeme další příplatky za rozměrné nebo těžké zboží.

Detailní informace o doručovacích metodách a kontaktech naleznete v sekci Vše o nákupu.


Obnovuji