Bazénová poradna

Napsat dotaz

Solinátor hlásí, že v cele není voda

Co dělat v případě, že vám solinátor hlásí, že nemá průtok vody, i když voda celou normálně protéká.

Solinátor u bazénu hlásí, že v cele není voda – takovýto problém se čas od času objeví u nějakého zákazníka, i když mu přes solinátor voda normálně proudí. Podívejme se na pravděpodobnou příčinu a na možnosti, jak problém odstranit.

Zjištění a příčina problému se solinátorem

Tento problém zjistíte na ovládací jednotce solinátoru, kde se podle modelu buď rozsvítí kontrolka anebo se na displeji vypíše chybový kód. Pokud vám celou solinátoru voda normálně protéká, podívejte se na ni blíže, zda se v horní části netvoří vzduchové bubliny. Ty obvykle můžou za vzniklý problém.

Bubliny se tam mohou dostat netěsností v cirkulačním okruhu, nízkou hladinou vody v bazénu (skimmer nasává vzduch) nebo nízkým průtokem čerpadla.

svítící kontrolka na jednotce solinátoru

Obr. 1: Svítící kontrolka průtoku (Water flow)

tvorba bublin v solinátoru

Obr. 2: Tvořící se bubliny v cele

 

Odstranění problému s průtokem solinátoru

Pokud je problémem přisávání vzduchu v cirkulačním systému, je třeba dané místo utěsnit. Pokud je problém v nízkém průtoku, je potřeba utáhnout ventil, který byste vždy měli mít umístěný na výtlačné straně filtrace za solinátorem. Tím dojde ke zvýšení rychlosti průtoku v cele a bubliny zmizí.

správné zapojení solinátoru

Obr. 3 – Správné zapojení cely solinátoru. Ta je umístěná do obtoku se 3 kulovými ventily. Pokud dochází k zavzdušňování cely, je potřeba utáhnout ventil na výtlačné straně, v tomto případě ten napravo.

 

Rada na závěr: Celu solinátoru vždy instalujte do bazénového okruhu do takovéhoto obtoku. Nejenže můžete upravovat průtok celou, ale můžete celu úplně odstavit v případě problému.

Kompletní výběr bazénových solinátorů i náhradních cel najdete v kategorii slaná voda v bazénu.

Související kategorie


Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji