Bazénová poradna

Napsat dotaz

Jak dávkovat chemii do bazénu

Ruční, poloautomatické, nebo automatické dávkovače

Výběr způsobu dávkování chemie do bazénu je zpravidla otázkou financí. Nejlevnější volbou jsou klasické plovákové dávkovače na bazénové tablety, vyšší řadou jsou poloautomatické dávkovače, které nabízejí taky vyšší komfort a není je potřeba kontrolovat tak často jako plováky. Samostatnou kategorií dávkování chemie do bazénu jsou automatické dávkovače, které používají tekutou bazénovou chemii v barelech. Automaty na dávkování bazénové chemie nabízejí maximální pohodlí při úpravě vody. Průběžně měří kvalitu vody v bazénu a podle potřeby nadávkují příslušné množství chemie.

Plováky na bazénové tablety: na malé 20 gramové, na velké 200 gramové

Plováky na tablety dodáváme v různých velikostech. V nabídce najdete i plováky s teploměrem. Bazénové tablety se vloží do plováku, který se ponechá volně plavat na hladině bazénu. Pro tyto plováky lze použít jak rychle rozpustné, tak pomalu rozpustné chlorové nebo multifunkční tablety. Chemii v plováku je potřeba denně kontrolovat. Spotřeba je závislá na proudu a teplotě vody. Většina plováků je na spodní straně opatřená otočnou mřížkou, kterou lze částečně regulovat množství chemie, které se dostane do bazénové vody.

Zde najdete výběr plováků pro dávkování tablet do bazénu.

Plovák na bazénovou chemii velký GRE
Plovák velký GRE
Plovák na bazénovou chemii s dětskou pojistkou
Plovák s dětskou pojistkou
Plovák na bazénovou chemii velký s rybou
Plovák velký s rybou

Poloautomatické dávkovače na bazénové tablety

Praktický pomocník pro dezinfekci vody v bazénu. Poloautomatické dávkovače na tablety se osazují na výtlačnou stranu bazénového okruhu (na trubku směrem do trysek). Jsou dva základní typy dávkovačů. Jeden typ je určený k osazení přímo na bazénovou trubku a druhý se do okruhu zapojuje přes injektory, které jsou součástí dodávky dávkovače. Jinak se dávkovače liší pouze objemem, který určuje, kolik tablet se do kterého vejde. Pro dávkovače doporučujeme používat pomalu rozpustné 200 gramové chlorové nebo multifunkční tablety 4v1. Velké zásobníky dávkovačů umožňují vložení až 3,5 kg tablet, které stačí na údržbu bazénu po dobu několika měsíců. Jednou za dva, tři týdny stačí zkontrolovat, kolik je v dávkovači tablet a případně je doplnit.

Zde najdete výběr poloautomatických dávkovačů pro bazénové tablety.

Dávkovač bazénové chemie poloautomat hadičkový
Dávkovač poloautomat hadičkový
Dávkovač bazénové chemie poloautomat na trubku
Dávkovač poloautomat na trubku
Dávkovač bazénové chemie poloautomat trubkový
Dávkovač poloautomat trubkový

Automatické dávkovače tekuté bazénové chemie

Pro dávkování tekuté bazénové chemie je možnost použít různé dávkovače. Existuje celá řada automatů od těch nejjednodušších, které jsou složené jen z dávkovacího čerpadla, až po plně automatické dávkovací stanice a čerpadla pro dávkování chloru, pH, Sanosilu. Automatické dávkovače jsou osazeny kontrolními sondami pro hlídání kvality vody. Sondy vyhodnocují obsah chemie a určují dávkované množství.  

Zde najdete výběr dávkovacích čerpadel pro tekutou bazénovou chemii.

Zde najdete kompletní automatické dávkovací stanice pro bazény.

Dávkovací čerpadlo na bazénovou chemii Exactus
Dávkovací čerpadlo Exactus
Dávkovací čerpadlo na bazénovou chemii Seko
Dávkovací čerpadlo Seko
Automatika dávkování chemie do bazénu
Automatika dávkování chemie

Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji