Bazénová poradna

Napsat dotaz

Únik vody z bazénu - jak použít přípravek Fix-A-Leak

Zkusili jste všechno a bazén pořád teče?

V předešlém článku Možné příčiny úniku vody ze zakopaného bazénu najdete několik tipů, které je dobré prověřit při úniku vody z bazénu. Samozřejmě nejlepší je najít přesné místo úniku a opravit jej. Pokud jste v koncích, prověřili vše podle doporučení a bazén pořád teče, pak zbývá ještě poslední možnost, a tou je vyzkoušet Fix-A-Leak.

Vždy uvažujte, co je vhodnější - začít kopat, nebo tomu dát poslední šanci?

Fix-A-Leak taky není nejlevnější, a pokud je jiná možnost, tak ji zkuste. Například pokud jste si jisti, že to je trubkami, tak zvažte, jak složité a drahé je vykopat je. Máte nad trubkami jen hlínu? Tak to nebude tak složité a asi ani drahé. Pokud však máte nad trubkami beton, dlažbu, nebo dokonce zastřešení, tak to bude horší. Přemýšlejte!

Nejste si jisti, jestli to je těleso bazénu, folie nebo trubky? Tady doporučuji investovat do Fix-A-Leaku.

Fix-A-Leak je tekutá emulze, která funguje na bázi vodního skla. Vytváří mikroskopické vrstvy křemičitanu sodného, a tím v místě proudění vody ucpává otvory a praskliny do šířky 3 mm. Přípravek lze použít k utěsnění různých typů materiálů od betonu přes laminát, PVC trubky i folie.

Funguje Fix-A-Leak?

Aplikace je vždy malá loterie. Nevíme, jak máme velkou dírku a kde se nachází. Může byt větší než dokáže Fix ucpat. Co je ale důležité, je správný postup při aplikaci Fix-A-Leak do bazénu. Pokud dodržíte doporučené postupy, tak zvýšíte možnost, že to dobře dopadne.

Jak postupovat při aplikaci Fix-A-Leak

  • Z filtrace vyberte filtrační médium (písek, sklo … cokoliv). Fix je vodní sklo, a když necháte písek ve filtraci a uděláte chybu, tak zabetonujete vnitřek filtrace a můžete ji vyhodit.
  • Zachlorujte bazén – nebudete několik dní filtrovat, tak ať se nepokazí voda
  • V oddělené nádobě rozmíchejte Fix-A-Leak v množství podle návodu
  • Filtraci zapněte do polohy cirkulace. Pozor, ne filtrace! Budete jen cirkulovat. Voda poteče z bazénu pouze do čerpadla a zpátky do bazénu.
  • Při zapnuté cirkulaci nalijte rozředěný Fix pozvolna do skimmeru
  • Cirkulaci nechte puštěnou 8 - 10 hodin
  • Vypněte cirkulaci a nechte ji odstavenou 48 - 72 hodin

Fix-A-Leak


Fix-A-Leak je těžší než voda, takže bude mít tendenci se usazovat na dně bazénu. Pokud máte v bazénu spodní výpust, tak ji nechte plně otevřenou. Pokud výpust nemáte, tak zapojte do skimmeru ruční vysavač a hubici nechte u dna bazénu. Potřebujete dosáhnout cirkulace přípravku v celém systému. Ideální je v době odstavení filtrace (48 - 72 hodin) alespoň 3 - 4 krát za den rozvířit Fix pomocí kartáče na teleskopické tyčce.

Po uplynutí klidové doby (48 -72h) nechte zbytky Fixu, ať se usadí na dně bazénu a ručním vysavačem vysajte zbytky. Vysávejte tak, aby voda odcházela mimo bazén (vhodné je použít hadr nebo husté sítko, které dokáže zbytky přípravku zachytit, abyste jej nepouštěli do kanalizace). V žádném případě nevysávejte přes filtrační písek. Po odstranění zbytků přípravku můžete vrátit náplň do filtrace.

Pokud budete mít štěstí, tak už bazén nepoteče

Může se stát, že se únik vody sníží, v takovém případě zkuste celý proces ještě jednou, je tam šance, že v druhém kole se to povede na 100%.

Když to nezabere, tak jste vyčerpali všechny možnosti a bude potřeba do toho kopnout.

Související zboží

Přípravek FIX-A-LEAK pro zamezení úniku vody z bazénu, 0,94 l

Přípravek FIX-A-LEAK pro zamezení úniku vody z bazénu

1 litr přípravku na 50m3 vody. Utěsní drobné praskliny v trubkách i v tělese bazénu

Ihned k odeslání
  2 015 Kč

Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji