Bazénová poradna

Napsat dotaz

Mizí vám voda ze zakopaného bazénu? Co se mohlo stát?

Únik vody z bazénu – jde o přirozený odpar vody nebo bazén opravdu teče?

Ztrácí se vám voda z bazénu a nevíte kde? Tady je pár možností, jak to zjistit a opravit.

Únik vody z bazénu je nepříjemná lapálie. Důvodem, proč se ztrácí voda z bazénu, může být naprostá banalita, ale taky to může znamenat velký problém s technologií.

Pozor na přirozený odpar vody

Voda z bazénu se odpařuje i přirozeně. Rozdíl denních a nočních teplot může způsobit odpaření u nezakrytého bazénu i několik mm. Záleží, jaký je rozdíl v teplotě vody a vzduchu. Na různých meteorologických webech se můžete dočíst i o denním odparu vody. ET (denní odpar vody) je občas v teplých letních dnech i 7 - 8 mm z m2. Ano, i přes den se voda odpařuje. Teplý suchý vzduch, sluníčko a voda je fuč. Ztrátu vody můžete snížit zakrytím hladiny plachtou alespoň v době, kdy se nekoupete.

Vodu mohou z bazénu vycákat děti

Není venku velké horko a nekoupou se děti v bazénu víc než jindy? Klidně se může stát, že jen vycákají spoustu vody ven.

Voda nejspíše opravdu uniká z bazénu

Několik dní po sobě musíte dopouštět víc vody, než jste dopouštěli před tím? Počkejte ještě pár dní, zakryjte bazén na noc a pak teprve řešte. Samozřejmě vše s rozumem. Když se začne ztrácet z bazénu najednou 5 cm vody za den, tak to chce akci.

Když voda uniká, ale není to nijak dramatické, tak jako první bych doporučil zkusit přípravek Fix-a-Leak. Tento přípravek se nalije do bazénu a nechá se cirkulovat. Cirkulací se zanesou případné malé dírky v systému. Pokud pomůže, fajn, pokud ne, tak pokračujeme v následujícím článku Možné příčiny úniku vody ze zakopaného bazénu.

Fix a Leak pro bazény

Související kategorie

Související zboží

Přípravek FIX-A-LEAK pro zamezení úniku vody z bazénu, 0,94 l

Přípravek FIX-A-LEAK pro zamezení úniku vody z bazénu

1 litr přípravku na 50m3 vody. Utěsní drobné praskliny v trubkách i v tělese bazénu

Ihned k odeslání
  2 015 Kč

Bazénová poradna

Napsat dotaz

Obnovuji